2018 április harmadika és tizeneggyedike között alapítványunk ismét egy multikulturális kavalkádot koordinált, ezúttal a média üzenetének témájára felfűzve. A programnak a veszprémi Péter Pál Panzió adott otthont.
Hét nemzet fiataljai képviselték magukat: görögök, törökök, olaszok, németek, litvánok, lengyelek és a hazaiak. Ez a színes közeg mindig fontos eleme a cseréknek, hiszen az adott téma mellett a jelenlévők kultúrájának megismerése és elfogadása is cél. A program végén az egyik résztvevő így öntötte szavakba a jelenséget :
” Mindig hallunk az Európai Unióról és az Európa tudatról, arról, hogy csak az országok között van határ, nem az emberek körül. Köztetek ülve, a kultúrális esteken értettem meg igazán, mit is jelent ez.”
A fiatalokat nagyon érdekelte a média, hiszen szerves része életüknek, így igyekeztünk minnél több információt átadni számukra.
A téma jobb megértéséhez kvízekkel, interaktív feladatokkal, videókkal készültünk, valamint ismét meghívtuk jól bevált szakértőnket, dr. Baracsi Katalint.
Két veszprémi középiskolába látogattunk el, ahol résztvevőink kérdőíveket töltettek ki a diákokakkal, illetve ellátogattunk a Méz rádió stúdiójába is, hogy élesben lássák annak működését.
Hiszünk a fiatalok alkotó erejében, modern látásmódjában. A projekt során többször beigazolódott, hogy ezekre valóban támaszkodhatunk is, hiszen nem csak mi adtunk át számukra tudást, de egyéniségükkel, tapasztalataikkal, tudásukkal és kreativitásukkal Ők is gazdagították a mi ismereteinket.
A program méltó megkoronázása volt a Flashmob, Veszprém Kossuth utcáján. Merjük állítani, hogy a borongós, szeles napba színt és életet vitt ez a közel negyven fiatal, akik ingyen ölelésekkel, tánccal, lufiállatokkal és buborékokkal csempésztek vidámságot az arra járók hétfőjébe és egyben felhívták a figyelmet a témára is.
Alapítványunk elnöke, (Takáts Emese), nemzetközi projekt koordinátora, (Dordzsceren Csingisz) és egy résztvevőnk is adott interjút a helyi tévék, hírportálok munkatársainak.