Westprememural II

Westprememural II. – WORKSHOP:

Javában zajlik városunk második mural festése. Csak úgy, ahogy az elsőnél, rendezünk egy közösségi élményfestést, vagy inkább fújást is. Szeretettel várunk tehát minden alkotni vágyót, kicsit és nagyot június 10-én délután három órától a helyszínen. Alkossunk együtt is valami szépet, szóval ha még nincs programod pénteken, akkor ez elég bulisnak ígérkezhet számodra. Az esemény részleteit ITT találjátok: https://www.facebook.com/events/983138155680809?ref=newsfeed

Helyszín: Munkácsy Mihály utca 3.

Időpont: 2022.06.10. 15:00-tól amíg a vászon tart.

A Westprememural projekt a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kultúrális Fővárosa támogatásával és a Lélektér Alapítvány koordinálásával valósul meg.

Készül Veszprém új ékköve – Így halad a Munkácsy mural festése – VIDEÓ

Június első napján startolt el Veszprém második mural festése, amely a Munkácsy Mihály utca 3-as lakóházán kapott helyet. A srácok már bő öt napja nyomják reggeltől estig a magasban, és még körülbelül ugyanennyi van vissza, míg teljesen elnyeri végső formáját a Királynék Városa tematikájú grandiózus festmény. Ami pedig minket illet, mi a nulladik naptól követjük a folyamatot, ahogy 5 nap alatt felkerült körülbelül 100 liter festék a falra, erről hoztunk is egy rövid összefoglalót, amit az alábbi linken tudtok megnézni:

Elrajtolt a Munkácsy mural – Felkerültek az első vonalak – GALÉRIA

Akárcsak tavaly, most is este 7 óra magasságában érkezett meg az emelődaru, majd a srácok belőtték a projektort, sötétedéskor pedig neki is estek az első vonalaknak. Egészen éjfélig dolgoztak a körvonalakon, persze nagy volt a nyüzsi is, ismét rengeteg érdeklődő gyűlt össze a készülő hatalmas falfestés köré a Munkácsy Mihály utcában. Mutatjuk, hogy indult a Westprememural második felvonása:

Második felvonás: Királynék Városa – Szerda este kezdődik az újabb mural festés

Abban megállapodhatunk, hogy Veszprém egy igazán sokszínű város, készülőben is van a következő 10 emeletes méretű bizonyíték!

Éppen tavaly júniusban vette kezdetét városunk első mural festése és mint azt már tudjátok, egynél nincs megállás: ma este indul a második felvonás! A Lélektér Alapítvány által megosztott lehetőségek közül pedig kérdés nélkül az első vitte a prímet, így hamarosan ez a kép köszönti majd az arra járókat:

A projekt célja megtölteni a város szürke falait színekkel és mondanivalóval pont úgy, ahogy tavaly is. A Westprememural projekt kuriózuma pedig egyértelműen az, hogy veszprémi művészek alkotnak maradandót Veszprémnek: Ozsváth Gergely (Mentha) és Ozsváth Tamás készítik el a grandiózus grafikát a Munkácsy Mihály utca 3. szám alatti lakóház tűzfalára.

Korábban városunk egyik fő pillére, a kézilabda került a középpontba, most pedig maga a Királynék Városa kerül reflektorfénybe. A már megosztott terveken jól látszik, hogy a festés középpontjába a királyi pár kerül, míg szemfülesek biztosan észrevették azt is, hogy mögöttük feltűnnek városunk jól ismert részei is, mint a vár, a viadukt és természetesen a Haszkovó lakótelep. Mi pedig már most nagyon imádjuk, Veszprém tényleg egy sokszínű, mindig megújulni képes város, street art tekintetében is!

#westprememural#ekf#veszprémbalaton2023#veszprém#streetart

Régóta vártuk már ezt a pillanatot, dobpergés: Érkezik a következő mural Veszprémbe!

Lassan egy éve, hogy a Westprememural projekt keretein belül megvalósíthattuk városunk első mural festését, amely legnagyobb örömünkre osztatlan sikert tudhatott magáénak. Ennek apropóján, nem is tétlenkedtünk, elkezdődött a tervezés fázisa és most, végre elmondhatjuk: jön a következő, ráadásul hamarabb, mint gondolnátok! Ezúttal a Munkácsy Mihály utca 3. szám alatti tízemeletes tűzfalát néztük ki magunknak, és már a visszaszámlálás is elindult.

Nektek melyik verzió tetszik a legjobban? Dobj rá egy reakciót, hiszen nagyon fontos a véleményetek, mert ez is a tiétek, Veszprémé lesz.

Június elsején kezdünk!